Belki rozporowe – podstawowe zabezpieczenie ładunku

Użyźnianie gleb
24 września, 2019
Polerowanie samochodu Kraków – jakich rezultatów można się spodziewać?
14 października, 2019
Show all

Bezpieczne umieszczenie ładunku w samochodzie ciężarowym jest sprawą kluczową w przewozach. By uniemożliwić przesuwanie się towaru w czasie przewozu,  stosujemy belki zabezpieczające ładunek. Są to deski, listwy, drążki, tyczki czy belki rozporowe. Jeżeli ładunek ułożony jest na paletach wtedy zabezpieczenie go nie sprawia kłopotu. Jeśli jednak są to luźne kartony, beczki, czy inne mniejsze pakunki, wówczas powinniśmy się bardziej przyłożyć do jego zabezpieczenia. Belki rozporowe możemy na szczęście mocować na różnych wysokościach, co pozwala na bezpieczne przewożenie towaru o różnych gabarytach. Jednakowo solidnie ładunek należy ułożyć również w przyczepie, czy naczepie. Belka rozporowa do naczepy również należy do obowiązkowego wyposażenia.

Belka zabezpieczająca ładunek w praktyce

Aby belki rozporowe prawidłowo spełniały swoje zadanie, ważne jest, w jakim stanie są deski burtowe. Aluminiowe deski burtowe pióro-wpust nadają się do tego najbardziej. Mają tę wyższość nad drewnianymi, iż nie są narażone na wyginanie się. Ich wyprofilowany przekrój sprawia, że zwiększa się ich odporność. 

Przemieszczanie się ładunku podczas przewozu jest szalenie niebezpieczne ! Grozi to przesunięciem środka ciężkości co zazwyczaj kończy się wywrotką. Uszkodzeniu ulega pojazd, ładunek, kierowca i niejednokrotnie osoby i pojazdy postronne. Często towar, który przewozimy, wypełnia całe wnętrze naczepy. Jest to sytuacja komfortowa, gdyż nie wymaga nadmiernego zabezpieczenia. 

Belka rozporowa do naczepy – bezpieczeństwo na pierwszym miejscu

Bezpieczeństwo na drogach należy do spraw szalenie ważnych. Warunki pogodowe, które zmieniają się często narażają użytkowników dróg na różnego rodzaju kolizje. Roboty drogowe spotykane na trasie i co za tym idzie — objazdy, również nie sprzyjają komfortowi podróżowania. Nonszalancja kierowców dodatkowo utrudnia swobodne poruszanie się. Nie dodawajmy wobec tego jeszcze potencjalnego utrudnienie w postaci źle ułożonego ładunku. Tego typu przewinienie w zestawieniu z trudnymi warunkami meteorologicznymi może przynieść fatalne w skutkach okoliczności.

Stosując różnego rodzaju zabezpieczenia ładunku wpisujemy się w krąg ludzi rozważnych, którym nieobojętne jest dbanie o bezpieczeństwo na drogach. Prawidłowo i solidnie ułożony ładunek nie sprawia zagrożenia i zwiększa poczucie dobrze spełnionego obowiązku.

Najlepsza oferta zabezpieczeń na https://www.etruck24.pl/pl/c/Belki-i-drazki-rozporowe/160/1