Co kupić dziecku na drugie urodziny? – czyli jaka zabawka zainteresuje dwulatka

Dokumenty w transporcie
15 lipca, 2019
Podrasowane auto
6 sierpnia, 2019
Show all

Dziecko, które kończy 24 miesiące tak naprawdę dopiero co poznaje świat i w kręgu jego głównych zainteresowań znajduje się przede wszystkim doświadczanie – adekwatne do jego możliwości – częste drzemki i mama. Niektóre dzieci wręcz są praktycznie niezainteresowane zabawkami, jednak nie oznacza to, że powinniśmy im ich nie proponować. Wiele z dostępnych w sklepach zabawek stymuluje rozwój dziecka poprzez pobudzenie wyobraźni, logicznego myślenia, kojarzenia faktów, czy koordynacji. Niedostosowane do wieku dziecka zabawki po prostu go nie zainteresują, dlatego tak ważne jest, aby dobrać odpowiednie. Na jakie Zabawki dla dzieci dwuletnich powinniśmy zwrócić uwagę?

Pozwól dziecko „wprawić się w ruch”

Dziecko w wieku dwóch lat kocha się ruszać! Pozwól mu zatem realizować swoją pasję do rozwoju motorycznego na różne sposoby. Dobrym pomysłem będzie tutaj zakup rowerka, na którym dziecko będzie nabierać prędkości przy pomocy swoich własnych nóg – odpychając się od ziemi – lub popularnych w ostatnim czasie piłek i zwierzaków do skakania. Ciekawą zabawką dla malucha będzie również bilibo, który wygląda niepozornie jednak potrafi sprawić dziecku naprawdę wiele radości.

Pobudź jego kreatywność – zabawki rozwojowe dla dwulatka

Zabawki dla dwulatka nie będą zamykać się tylko w kręgu tych motorycznych. Niektóre maluchy wykazują większe zainteresowanie działaniami nieco bardziej statycznymi, które stymulują ich rozwój umysłowy i kreatywny. W tej kwestii możemy sobie pozwolić już na nieco więcej niż w przypadku dzieci 12-miesięcznych, które praktycznie każdy napotkany element testują poprzez umieszczenie w buzi. Spora część dwulatków odchodzi już od tego zwyczaju, dlatego w arsenale zabawkowym mogą już coraz częściej pojawić się mniejsze części zestawów. Większa zręczność i koordynacja malucha pozwala mu lepiej chwytać i wykonywać dokładniejsze ruchy, dlatego dobrym pomysłem będzie tutaj zakup kredek, sztalug, plastelin i wszelkiego rodzaju gadżetów, które pomogą dziecku wykazać się w sposób twórczy.

Młody muzyk – instrumenty dla dwulatka?

Tutaj sprawa jest dość ryzykowna. Większość dostępnych na rynku muzycznych zabawek dla dzieci ma niezbyt przyjemne dla ucha dźwięki. Mimo tego maluch z pewnością będzie chciał zabawić się w naszym domu w DJ-a i zastąpić radio. Jeśli nie chcemy odbierać dziecku frajdy z odkrywania nowych brzmień możemy pokusić się o zakup „instrumentów”, których dźwięki są po prostu ładne. Zanim dokonamy wyboru warto jest zwyczajnie zapoznać się z brzmieniem zabawki i zastanowić się, czy wsłuchiwanie się w nią przez większą część dnia nie pobudzi w nas irytacji.