Polerowanie samochodu Kraków – jakich rezultatów można się spodziewać?

Belki rozporowe – podstawowe zabezpieczenie ładunku
10 października, 2019
Prasa krawędziowa cnc
12 listopada, 2019
Show all

Większość użytkowników samochodów bardzo o nie dba i traktuje niemal jak członków rodziny. Oczywiście, może brzmi to nieco jak przesada, ale chodzi o to, że taki typowy właściciel bardzo przejmuje się każdym zarysowaniem, każdym niewielkim wgnieceniem i wszystkim, co tylko sprawi, że pojazd będzie prezentował się chociaż odrobinkę gorzej. Niestety, lakier samochodowy ma to do siebie, że pojawiają się na nim tak zwane mikro ryski, nie mówiąc już o większych i głębszych zarysowaniach. Co więcej, takie mini ryski mogą się pojawić nawet po myjni automatycznej, a przecież korzysta z takiej myjni bardzo duża ilość osób. Nie są to co prawda zarysowania głębokie, nie sięgają do podkładu, ale jeżeli na karoserię naszego samochodu zaświeci słońce, to niestety nie wygląda to zbyt ładnie i efektownie. 

Polerowanie auta Kraków – sprawdzony sposób na drobne uszkodzenia lakieru

Często jest też tak, że jeżeli nabywamy auto używane z drugiej ręki, albo na przykład z komisu, to właśnie ma ono dużo takich niewielkich rysek, gdyż poprzedni właściciel nie zadał sobie trudu, żeby je usunąć. Warto pamiętać o tym, że taka korekta lakieru nie jest możliwa w sposób całkowicie ręczny. Potrzebna jest maszyna zwana polerką elektryczną, jednak te najtańsze maszyny mogą bardziej lakierowi zaszkodzić niż mu pomóc. O wiele lepiej jest więc oddać samochód na profesjonalne polerowanie lakieru Kraków, gdzie korzystają z profesjonalnych narzędzi wysokiej klasy, niż ryzykować samemu jeszcze pogorszenie jego stanu.

Polerowanie lakieru Kraków, na czym polega?

Wypadałoby jednak wiedzieć, na czym polega takie polerowanie auta Kraków, zanim zawieziemy samochód na dokonanie tej operacji. Generalnie rzecz biorąc, to większość powłok lakierniczych naszych samochodów składa się po pierwsze z podkładu, po drugie z warstwy bazowej, zawierającej właściwy kolor, która jest dosyć cienka, a po trzecie, z warstwy grubej, która zawiera lakier bezbarwny. Najczęściej to właśnie ta warstwa trzecia lakieru bezbarwnego ulega mikro zarysowaniom, ponieważ jest narażona na kontakt zarówno z różnymi środkami chemicznymi, jak i właśnie wspomnianymi szczotkami z myjni i tak dalej. Takie polerowanie samochodu Kraków polega więc na tym, by usunąć część tej grubej warstwy lakieru bezbarwnego, która jest pokryta rysami i sprawić, że ta powierzchnia nabierze oryginalnego wyglądu.

Super ofertę polerowania samochodu w Krakowie znajdziesz na https://detailkingkrakow.pl/korekta-lakieru/