Wyposażenie ADR – czyli niezbędne akcesoria w transporcie

Zabawki ogrodowe
12 sierpnia, 2019
Dieta na sokach
21 sierpnia, 2019
Show all

Wyposażenie ADR – czyli obowiązkowe przedmioty, które mają zapewnić bezpieczeństwo podczas jazdy każdym środkiem transportu , ale także środowisku. Zestawy ADR są często pakowane do jednej walizki, aby było wiadomo, że posiadamy komplet rzeczy obowiązkowych.

Najważniejsze wyposażenie ADR w transporcie

W skład ADR wchodzi wyposażenie przeciwpożarowe, środki ochrony indywidualnej, a także awaryjne. ADR wyposażenie jest bardzo ważne dla pojazdów transportowych, które przewożą różnego rodzaju towary. Bardzo często są to substancje chemiczne i inne, które mogą stwarzać zagrożenie dla kierowcy, ale też dla otoczenia. Zderzenie czy jakikolwiek inny wypadek takiego pojazdu może spowodować wybuch. ADR sklep jest wyposażony w profesjonalne i certyfikowane wyposażenie ADR. Do zestawu przeciwpożarowego należą oczywiście gaśnice ADR. Znajdują się one oczywiście we wszystkich pojazdach osobowych, publicznych, a także w biurach i innych budynkach użytku publicznego. Gaśnice są różnego typu, ale można też mieć w pojeździe automatyczną gaśnicę, która uruchamia się w trakcie pożaru auta. W zależności od wielkości samochodu, takiej wielkości gaśnicę należy mieć przy sobie w razie zagrożenia. Każda gaśnica musi posiadać plombę, a także być poddawana kontrolom okresowym. Na każdej gaśnicy powinna znaleźć się informacja o tym, kiedy jest wymagana następna kontrola. Gaśnice mają swoją datę ważności. W pojazdach powyżej 3,5 tony powinny znajdować się dwie gaśnice. Muszą one być łatwo dostępne dla załogi. W trakcie pożaru lub jego zagrożenia nie ma czasu na szukanie jej.

Przechowywanie akcesori ADR w samochodzie

Przechowywanie tego typu sprzętu jest również bardzo istotne, bo nie mogą na nią wpływać żadne bodźce zewnętrzne, pochodzące ze środowiska atmosferycznego. Bardzo ważne w użytkowaniu gaśnic jest ich odpowiednie używanie – nie należy gasić ładunku, ale tylko silnik i sam pojazd. ADR wyposażenie to awaryjne środki, ale też służące do ochrony indywidualnej. Do tej listy można wpisać klin do podkładania pod koła, który pasuje do średnicy kół i wagi pojazdu, znaki ostrzegawcze (pachołki odblaskowe, trójkąty, lampy błyskowe), płyn do płukania oczu, który wymagany jest w przypadku niektórych przewozów, rękawice i okulary ochronne, maski, latarki, łopatę czy osłonę otworów wentylacyjnych, która również jest potrzebna w przypadku pewnego typu przewozów.

Ofertę wyposażenia znajdziesz na https://www.etruck24.pl/pl/c/Wyposazenie-ADR/61/1